ŽULA – zložkami žuly sú kremeň, sľuda a živec. Z výroby vychádza žula lesklá, hladká, s nádychom elegancie. Škála využitia je široká: dlažby, schody, parapety, obklady, pomníkové diely.

RYOLIT – je to vyvrelá hornina tvrdá, s neopakovateľnou kresbou a farebnosťou. Využitie: dlažby, schody, obrubníky, mozaika, murovacie prvky, obklady múrov.

ANDEZIT – je výlevná hornina diorytu. Sfarbenie do siva, zelena a ružova. Používa sa ako stavebný kameň, na dlažby a dlažbové kocky.

DEKORAČNÝ ANDEZIT – je kompaktný a húževnatý, nepravidelného lomu, plochy lomu sú drsné. Farby: sivohnedý – načervenalý, sivý a sivozelený. Využitie: dlažby, obrubníky, schody, obklady, mozaika, oporné múry.

ČADIČ – je výlevná hornina gabra, jemne zrnitá až sklovitá. Sfarbenie: tmavosivá až čierna. Vyrábajú sa z neho dlažbové kocky a výrobky hrubej kamenárskej výroby.

PIESKOVEC – tvrdý materiál, ale zároveň je krehký. Využíva sa ako stavebný materiál, ale najmä pre záhradnú dekoračnú architektúru.

MRAMOR – premenená hornina skladá sa z 95% kryštálov karbonátov. Sfarbenie : biela, sivá, čierna, červená, modro-šedá. Využitie : obkladový kameň, sochársky materiál, náhrobné kamene.

Close Menu